Čo hovorí športový lekár na Rain Soul

„Ako športový lekár si myslím, že užívaním prípravku SOUL môžeme vzhľadom na jeho mechanizmus pôsobenia dosahovať veľmi priaznivý účinok pri reakciách nastupujúcich pri rôznych stupňoch zaťaženia organizmu.

Pomer a zloženie komponentov v produkte vyslovene podporuje výkonnosť, dodáva energiu, účinkuje na bunkovej úrovni a pomáha pri úplnej regenerácii. O týchto účinkoch svedčia štúdie a merania lekárov i prírodných liečiteľov.

Činnosť špičkového športovca extrémne zaťažuje organizmus a núti telo k maximálnemu výkonu. Preto je potrebné urobiť patričné opatrenia, aby organizmus podával nadpriemerné výkony a zároveň odolával škodlivým vplyvom, ktoré takáto záťaž obnáša. Tradičným spôsobom stravovania nie je možné zabezpečiť pre organizmus všetky potrebné antioxidanty, minerálne látky, stopové prvky, vitamíny a iné zložky. SOUL obsahuje množstvo, pre športovcov veľmi užitočných komponentov. Organizmus športovcov produkuje viac voľných radikálov, preto potrebujú intenzívny prísun antioxidantov, ktorý zaručuje práve výrobok SOUL. Tajomstvom úspechu prípravku SOUL je jeho prírodné zloženie bez vedľajších účinkov.

Náš organizmus získava energiu rozkladom uhľohydrátov. Počas športovej aktivity prebiehajú procesy získavania a odovzdávania energie v bunkách a mytochondriách veľmi rýchlo, je preto dôležité, aby organizmus dokázal získavať energiu zo živín čo najefektívnejšie a najtrvalejšie. To dokáže predovšetkým z prírodných látok, a ich prvoradou zložkou je prísun uhľohydrátov.

V prípravku SOUL nájdeme jednu z najefektívnejších prírodných uhľohydrátov: D-ribózu. Väčšina cukrov spôsobuje pribúdanie hmotnosti, ale D-ribóza je výnimkou. Pomáha pri redukčnej diéte a prispieva k trvalej rovnováhe energetickej bilancie organizmu. V procese metabolizmu sa D-ribóza stáva súčasťou molekuly adenozín-trifosfátu (ATP).

Testovaním vykonaným meracím prístrojom Meridim bolo zistené, o 10-22% zvýšená energetická úroveň bola merateľná ešte aj po 60-80 minútach po užití prípravku SOUL. Okrem toho zlepšil aj koordináciu (rovnováha pravá-ľavá strana). Mohli sme pozorovať predĺžené pôsobenie odovzdávania energie.

Ďalšou zložkou prípravku SOUL dôležitou pre športovcov je melivo z černušky. Má protizápalový účinok je pre športovcov veľmi užitočný v záujme zdravého fungovania kostry a svalového systému. V dôsledku odlišného zloženia svalov, chrupaviek, kĺbov a šliach pohybového systému športovcov znášajú tieto orgány záťaž inak a práve v dôsledku ich rozdielneho zloženia reagujú z času na čas na extrémnu záťaž zápalom. Kyselina mliečna nahromadená vo svaloch spôsobuje napríklad občas mikrozápaly. V dôsledku záťaže tak pravidelne dochádza k mikrotrhlinám. V dôsledku nahromadenia zápalotvorných látok v bunkách sa stávajú citlivými aj chrupavky a šľachy. Zraniteľnejšie sú aj styčné body kostry a svalového systému. V záujme prevencie zápalu okostnice sprevádzajúcej zranenia kostí je prísun protizápalových látok veľmi dôležitý aj v prípade futbalistov. Najlepšie vo forme prírodných látok bez vedľajších účinkov. Účinnosť výrobkov z jadier zaručuje aj ich koncentrácia.
Únava rýchlejšie pominie, pretože k regenerácii je potrebný kyslík, a mastné kyseliny omega 3 a 6 urýchľujú kyslíkovú výmenu. Prílev energie nie je prudký, ako napríklad v prípade kofeínu – je to stabilný, dlhotrvajúci a rozšírený účinok.

SOUL obsahuje aj minerálne látky, stopové prvky a vitamíny každodenne potrebné pre ľudský organizmus.

Odporúčaný spôsob užívania:
Prípravok SOUL odporúčame užívať podľa možnosti denne vo forme 0,5 decilitrového antioxidačného nápoja. Takýmto spôsobom zvýšime zásobovanie organizmu energiou, zabezpečíme zvýšený prísun energie, schopnosť celkovej regenerácie buniek a uplatnenie všetkých priaznivých účinkov. V prípade príležitostného užívania dáva jeho užitie 20-30 minút pred športovou aktivitou vyniknúť pozitívnym účinkom produktu. Pri dlhotrvajúcej záťaži (napr. futbalový zápas) možno užiť v polčase druhé alebo tretie vrecúško prípravku.“

Dr. János Mohácsi